0800 33 51 57
(097) 42 66 444
(099) 42 66 444
642134@ukr.net
Facebook
Twitter
Google+
YouTube
Instagram
  • Продукція
    • Блокноти на пружині
  • Портфоліо
  • Прайси
  • Про нас
  • Блог
  • Оплата та доставка
  • Контакти

Гаряче тиснення фольгою

12.02.2018Коментарів немаєРоман

Гаряче тиснення фольгою

Процес перенесення зображення за допомогою тиску і нагрівання кольорової або металізованої плівки з перехідної основи на відбиток називається гарячим тисненням фольгою.

Важливу роль відіграють гарячі штампи. Між матеріалом і штампом встановлюється фольга для гарячого тиснення, яка складається з декількох шарів: плівкова основа, лаковий шар, розділовий шар, адгезійний шар, а також металевий шар або шар кольорового пігменту. Спочатку відбувається вибіркова розплавка розділового шару штампом, потім штамп переміщує пігментний або металевий шар на відбиток за допомогою тиску.

Фольга для тиснення

Якісний відбиток залежить багато в чому від якості самої фольги. Поліефірна плівка є основою будь-якої фольги і забезпечує стійкість її розмірів. Щоб зв’язати цю основу з шаром, що наноситься, існує розділовий шар, який має властивість плавитися під впливом високої температури. Необхідний колірний відтінок і глянсовий блиск металізованого малюнка виходять за рахунок шару лаку. За колориметричні і оптичні властивості фольги відповідає шар дрібнодисперсного металу (наприклад, алюмінію) або кольорового пігменту. Шар термоадгезіва, який задіюється температурою штампа, з’єднує його з матеріалом. Саме товщиною і іншими характеристиками цього шару визначаються друковані властивості самої фольги.

На сьогоднішній день існує широкий вибір фольги для гарячого тиснення: звична нам фольга золотого і срібного кольорів, різнобарвна, матова, глянцева, що має будь-які текстури (шкіри, каменю, дерева і так далі), голографічна і перламутрова. Останні два види зараз набирають особливої ​​популярності серед замовників. Крім кольору фольги тиснення, є й інші дуже важливі її характеристики: стійкість до світла, хімічна і механічна стійкість, а також здатність добре покривати матеріал. Для процесів різного рівня складності і для різних матеріалів відпускається підходяща за цими критеріями фольга.

Переваги гарячого тиснення

Перевагою гарячого тиснення фольгою є те, що малюнок можна наносити і на нерівну поверхню великого діапазону матеріалів, які здатні витримувати високі температури. Однак цей метод не підходить практично для всіх полімерних плівок. Цей матеріал, що запечатується просто не пристосований до таких теплових навантажень.

Завдяки пластичності матеріалу за рахунок високих температур, гаряче тиснення фольгою дозволяє наносити рельєфне зображення. Рельєфне тиснення буває конгревним і плоским. При конгревному тисненні ефект рельєфності забезпечується на матеріалі незалежно від його товщини. Елементи зображення тут можуть перебувати в одній або різних площинах, що визначається конфігурацією штампа. Між штампом і контрштампом (матрицею) затискається матеріал. При плоскому ж тисненні рельєфність надається виключно за допомогою штампа. Воно застосовується головним чином при роботі з матеріалами великої товщини (наприклад, з палітурним картоном).

Мікрорельєфні малюнки на фользі — це голограми в райдужних кольорах, що використовуються в поліграфії для прикраси відбитків, а також збільшення ступеня їх захисту від різних підробок. Вони діляться на три види:

  • 2D (плоскі);
  • 2D / 3D (включають в себе кілька рівнів і надають малюнку вид об’ємного зображення);
  • 3D (реально об’ємні зображення).

З плином часу винаходиться все більше оптичних елементів на основі фольги, що виконують захисну функцію: геліограми, голограми, Trustseal і так далі.

Обладнання та преси для гарячого тиснення

Фольга для гарячого тиснення і голограма для гарячого тиснення мають схожу структуру. Щоб правильно і якісно нанести голограму, необхідно дотримуватися приводку щодо друкованого малюнка. Для цього застосовуються особливі преси з дуже непростими механізмами контролю приведення, які припресовують зображення.

Крім того, для гарячого тиснення потрібні спеціальні інструменти, які називаються штампами і плоськорельєфними кліше. Їх елементи знаходяться над пробільними. Сталь, латунь, мідь, магній і цинк — матеріали, які чудово підходять для виготовлення штампа. Метал відбирається в залежності від обсягу тиражу, складності моделювання і властивостей матеріалу, який і підлягає тисненню.

Меншою тиражестійкістю по праву вважаються штампи з цинку. Штампи з магнію мають вигідну вартість і прекрасно підходять для малих тиражів (близько 5 тисяч примірників). Але їх недоліками є маленька роздільна здатність і ефект заокруглення кутів на відбитку.

Високу роздільну здатність і хорошу тиражестійкість (від 50 до 100 тисяч примірників) гарантують штампи з міді. Крім того, вони підходять при конгревному тисненні з неглибоким рельєфом.

Якщо потрібно тираж в мільйон або більше примірників, використовуються штампи з латуні. Вони здатні виробляти графічні відбитки з рівними, чітко позначеними краями. Приблизно такою ж тиражестійкістю володіють і штампи, зроблені зі сталі.

Існує два способи виробництва штампів: спосіб травлення (фрезерування) і механічний спосіб (гравірування). Зробити пробне зображення зі штампа дуже просто: для цієї роботи необхідні лише зразки фольги і матеріалу, після чого можна приступати до тиснення.

Головними характеристиками методу тиснення фольгою служать його тиск і температура, яку має штамп.

Тиск визначається видом тиснення, параметрами його матеріалу, а також типом малюнка. Його функція — гарантувати щільне закріплення основного шару при тисненні фольгою, а також відтворити якісний обрис графічних деталей малюнка при найменшій глибині тиснення, яка встановлюється в залежності від мікронерівностей заданої поверхні, її щільності і міцності матеріалу. Отже, чим більше нерівностей на поверхні, тим більший тиск необхідно. Конгреву при рельєфному тисненні також потрібно набагато більший тиск, ніж вимагає плоске. Крім того, чим більше площа впливу штампа і чим твердіше матеріал, тим вище піднімають тиск.

Чим більше температура штампа, тим пластичніше матеріал, тим простіше він деформується і тим менший тиск потрібно. Зазвичай штамп в рельєфному тисненні нагрівають до максимальної температури. Звичайно, вона не повинна наближатися до температури, при якій матеріал плавиться або горить. Гаряче тиснення здійснюється трохи по-іншому: тут температура нагріву визначається температурою повного відділення шару, що наноситься від інших шарів фольги.

Попередній запис Як визначитися з друком блокнотів Наступний запис Замовлення блокнотів в інтернеті — особливості

Додати коментар Отменить ответ

Ваш e-mail не буде опублікований. Обов'язкові поля позначені *

Свіжі записи

  • 10 Порад надрукувати першу книгу
  • Правила вибору ділового щоденника
  • Друк на ділових щоденниках
  • Виробництво блокнотів в друкарні
  • Виготовлення блокнотів з логотипом на замовлення

Свіжі коментарі

  • Ігор до запису Тиснення на шкірі
  • Марина Обертас до запису Друк блокнотів – види та варіанти
  • Кароліна до запису Друк блокнотів – види та варіанти
  • admin до запису Блокноти на пружині
Facebook
Twitter
Google+
YouTube
Instagram
Всі права належать VPM-Поліграф © 2006 – 2019

Завітайте на інші наші проекти: VPM-Поліграф, Календарі-Рівне, Паперові пакети

Просування сайту і розробка – [inClick]